POSJET OSMOG RAZREDA VUKOVARU

Autor: Danica Barbir, 16. 2. 2017.

U sklopu obrazovnih aktivnosti, javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ provela je pilot-projekt „Posjet osmih razreda Vukovaru“ pa su tako naši osmaši s razrednicom i profesorom povijesti posjetili Vukovar 14. i 15. 2. 2017.

Cilj projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ jest učenike osmih razreda kroz dvodnevne posjete Vukovaru učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Posjet uključuje održavanje predavanja o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede, obilazak svih mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat, prenošenje poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja kroz Školu mira i radionice.

U sklopu dvodnevnog posjeta, osim obilaska memorijalnih lokaliteta u Vukovaru, učenici će također posjetiti Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Projekt je ujedno i način socijalizacije u novom okruženju, prilika za upoznavanje običaja, navika i kulture zavičaja u cjelini, kao i poticaj nastavnicima da primjenjuju korelaciju i integraciju nastavnih sadržaja.