PREZENTACIJA AKTIVNOSTI „ZDRAVO DOMAĆINSTVO“ U OŠ TRNJANSKA

Autor: Danica Barbir, 27. 4. 2017.

U srijedu, 12. 4. 2017. bio je poseban dan za našu školu. U sklopu projekta „Zdravo domaćinstvo“, u suradnji s Gradskim uredom za zdravstvo, posjetili su nas zamjenica pročelnika Ureda za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba gđa Mila Jelavić, izaslanica gradonačelnika gđa Vera Šimić Jajčinović iz Ureda za obrazovanje, kulturu i sport, gđa Jasna Tucak iz Gradskog ureda za zdravstvo te predstavnici Vijeća roditelja gđa Marija Šuk i gosp Aleksandar Džakula, a mi smo im, uz pun stol zdrave hrane koju su pripremili naši učenici pod mentorstvom svojih učiteljica, pokazali sve ono što smo do sada naučili, znanja i vještine koje smo stekli na satovima izvannastavnih aktivnosti iz domaćinstva.

Bilo je tu zimnica (ajvar, kiseli kupus…) koje su tijekom godine pravili učenici predmetne nastave pod mentorstvom profesorice hrvatskog jezika Vesne Dobrinić; tiramisu s jagodama koji su pripremili naši prvašići sa svojim učiteljicama Petrom Crnjević Trstenjak i Marijom Šestak; raznih sirnih namaza, zdravih keksića i muffina koji su bili djelo učenika 2.a i 2. b razreda pod mentorstvom učiteljica Ivančice Tajsl Dragičević, Kristine Vlah i Ide Popovski; više vrsta kruha sa sjemenkama koje su vrijedno mijesili i pekli četvrtaši s učiteljicom Jasnom Haraminčić Kleščić, a učenici 3. razreda su, pod mentorstvom učiteljice Luci Plenković Omerso, pred gostima napravili najukusniju paštetu od tune.

Na samom početku gostima smo putem kratkih videozapisa, koje su kroz godinu kreirali naši učenici, predstavili i nastojali dočarati dio atmosfere sa satova domaćinstva.

Tijekom druženja vladala je ugodna i opuštena atmosfera. Gosti su kušali sve delicije, a učenici su im oduševljeno objašnjavali postupak pripreme svakog jela jer su bili veoma ponosni na svoj rad.

Gosti su pozitivno i s oduševljenjem pozdravili dosadašnji zajednički rad učenika i učitelja naše škole, kao i samu ideju vraćanja domaćinstva u nastavu. Poticajnim govorom obratile su se gospođe Mila Jelavić i Jasna Tucak te gospodin Aleksandar Džakula. Pohvalili su naš rad potičući nas da s istim žarom i entuzijazmom nastavimo i dalje te izrazili želju za budućim druženjima.

Videozapise možete pogledati na linkovima:

Recept paštete od tune možete pogledati u prilogu.

Priloženi dokumenti:
17.jpg (86.37 KB)