RUSKI JEZIK - IZVANNASTAVNA AKTIVNOST U OŠ TRNJANSKA

Autor: Danica Barbir, 22. 12. 2017.

Zahvaljujući našem novom partneru - Rossotrudničestvu u Republici Hrvatskoj - u srijedu 20. prosinca 2017. u Osnovnoj školi Trnjanska od 17.00 do 18.00 sati dvije gošće iz Rusije - suradnice Državnog instituta ruskog jezika "A. S. Puškin" Marija Panarina i Ani Avakjan - održale su ogledni interaktivni sat ruskoga jezika i kulture s učenicima naše škole koji uče ruski jezik zahvaljujući našoj volonterki Luciji Šimić. Sat je protekao vrlo uspješno. Djeca su pomno slušala izvorne govornike, živo reagirala na njihova pitanja, prihvatila prigodnu igru, oduševljeno odgledala popularni ruski crtani film. Svima su se svidjeli ruski bomboni koje je djeci prigodno darovala Natalija Jakimčuk, predstavnica Rossotrudničestva u Republici Hrvatskoj.