HRVATSKI MASTERCHEF TOMISLAV GRETIĆ U OŠ TRNJANSKA

Autor: Danica Barbir, 11. 5. 2017.

U sklopu projekta „Zdravo domaćinstvo“,  11.5. 2017. učenici trećeg razreda kuhali su rižoto od povrća „Primavera“ zajedno s Tomislavom Gretićem, jednim od najpoznatijih hrvatskih chefova, i svojom učiteljicom Luci Plenković Omerso.

Čistio se i sjeckao luk, poriluk, mrkva, peršin, tikvice, rajčice, rikola, špinat, špek… Pirjalo se, podlijevalo, kušalo, miješalo, kuhalo… Našom novom kuhinjom širili su se mirisi ukusnog jela, a učenici su osluškivali i upijali svaku „riječ koje im je jelo govorilo“.

Da, jučer su naši trećaši imali priliku biti asistenti velikom kuharu Tomislavu Gretiću, pomagali mu i učili kuhati zdravi rižoto od povrća te su na kraju sve pojeli.

Poseban dan za našu školu.