SVJETSKI DAN PČELA

Autor: Danica Barbir, 21. 5. 2021.

Svjetski dan pčela obilježava se 20. svibnja. Mi smo ga obilježili u suradnji s Knjižnicom Savica.

U čretvrtak, 20. 5. 2021. posjetile su nas knjižničarka Maja i gospođa Dubravka Volenec, autorica slikovnice Pčelice prijateljice.

Gospođa Volenac predstavila učenicima 1., 2.a, 2.b i 3. razreda svoju edukativnu slikovnicu koja djecu upoznaje s ponašanjem pčela i njihovim mjestom u ekološkom sustavu. Slikovnica je stvorena kako bi djecu poticala na zaštitu pčela. Nakon radionice i kviza, učenici su za nagradu kušali med.

U srijedu 26.5.2021. dr. sc. Gordana Hegić mag. ing. agr., predsjednica Hrvatskog apiterapijskog društva, održala je  edukacijsku radionicu "Upoznajmo pčele i njihove proizvode" učenicima 4. razreda  uz podjelu slikovnice „Pčelice“, promatranje pčela u apisariju kojeg je s Agronomskog fakulteta donio prof. dr. sc. Dragan Bubalo, izradu svijeća od pčelinjeg voska sve povodom nedavnog Svjetskog dana pčela koji je bio

Fotografije radionice bit će objavljene u  časopisu „Pčele i zdravlje“ koji promovira kulturu poznavanja pčela i pčelinjih proizvoda; njihovog nastanka  i  konzumacije s ciljem očuvanja zdravlja, podizanja kvalitete života i prevencije bolesti.