UČENICI PREDMETNE NASTAVE POSJETILI PARK ZNANOSTI U OROSLAVLJU (TERENSKA NASTAVA)

Autor: Danica Barbir, 19. 10. 2021.

Učenici od 5. do 8. razreda naše škole  12. listopada 2021. godine bili su na terenskoj nastavi u Parku znanosti u Oroslavju.

Park znanosti je autorski projekt koji je zamišljen s ciljem da se javne površine oplemene interaktivnim znanstvenim i edukativnim sadržajem namijenjenim svim dobnim skupinama. Sadržaj čine eksponati, od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije što je naše učenika oduševilo.

U njemu sve dobne skupine kroz igru, na zabavan način, pronalaze odgovore uz pomoć izvedenih eksponata, koje je potrebno pokretati, svirati, mjeriti, osluškivati.

Kako prošetati Sunčevim sustavom? Je li moguće razgovarati šapatom na udaljenosti od 30 metara? Kako odsvirati himnu Europe u hodu? Koji disk će se i zašto brže pokretati? Kako će se dodirivati kugle u impulsnom njihalu? Odgovore na sva pitanja našim učenicima dali su braća Veverec, vlasnici Parka znanosti. Na vrlo pristupačan način, prilagođen uzrastu djece, objasnili su i demonstrirali princip rada eksponata. Djeca su nakon toga mogla isprobati sve eksponate, a sudjelovali su i u edukativnim radionicama.