Naslovnica

FILIP PERESTEGI - NAJBOLJI MLAĐI JUNIOR ZAGREBA U SPORTSKOJ GIMNASTICI

Autor: Danica Barbir, 9. 2. 2022.

Filip Perestegi, učenik 7.a razreda, najbolji je mlađi junior Zagreba u sportskoj gimnastici za 2021. godinu.

Dana 29. 12. 2021. primio je priznanje za najboljeg gimnastičara koje je održano u „Sokolu“, najpoznatijoj i najstarijoj gimnastičkoj dvorani u Zagrebu. Do tog priznanja stigao je preko gradskog natjecanja na kojem je osvojio 6 medalja te Prvenstva Hrvatske koje je održano u Osijeku 30. 10. 2021. gdje je osvojio 5 medalja. Svojom vježbom na preskoku osvojio je zlatnu medalju i tako postao prvak Hrvatske na preskoku u kategoriji mlađih juniora. Srebrnu medalju osvojio je za vježbu na karikama i na ručama, a brončanu za vježbu na tlu. Zajedno sa svojim kolegama, vježbačima Gimnastičkog kluba Novi Zagreb, osvojio je i ekipno zlato.

Filip već devet godina svakodnevno trenira sportsku gimnastiku u apsolutnom natjecateljskom programu i ova državna zlata su veoma važna za njegovo daljnje napredovanje i sudjelovanje na budućim domaćim i međunarodnim natjecanjima. Ovo priznanje Filipu posebno znači jer je na istoj dodjeli priznanje za najboljeg seniora primio olimpijski viceprvak Tin Srbić.