Dr. RANKO RAJOVIĆ ODRŽAO DVODNEVNI SEMINAR O „ NTC SUSTAVU UČENJA“ U OŠ TRNJANSKA

Autor: Danica Barbir, 18. 9. 2022.

U OŠ Trnjanska 30. i 31. kolovoza, u  organizaciji Hrvatske zajednice osnovnih škola, održan je seminar o  „ NTC sustav učenja“ koji je usmjeren na razvoj kognitivnih sposobnosti djece, s posebnim osvrtom na rad s darovitima.

Dvodnevno predavanje je održao dr. Ranko Rajović, dugogodišnji predsjednik Mensina svjetskog Odbora za darovitu djecu i UNICEF-ov suradnik na projektu ranog poticanja intelektualnog razvoja.

Glavna misao vodilja doktora Rajovića je učenje kroz igru. "Jedini motiv za djecu je igra. Najbolja škola je kad se učenici smiju. Oni misle da se igraju, a zapravo uče."

Prilog o predavanju dr. Rajovića u našoj školi možete pogledati na https://www.rtl.hr/vijesti/hrvatska/roditelji-pozor-svjetski-strucnjak-za-djecje-ucenje-otkrio-u-cemu-grijesimo-dosada-je-najvaznija-za-razvoj-a3ecba14-295b-11ed-8430-d646c4cbc9d4