OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA (4. 10.)

Autor: Danica Barbir, 5. 10. 2022.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana zaštite životinja
učenici 1. razreda na satu razrednog odjela razgovarali su o tome kako se treba odnositi prema životinjama. Razgovarali su o kućnim ljubimcima i na koji način se treba brinuti o njima, ali i o drugim životinjama u prirodi, o njihovoj ulozi u prirodi i zašto su svaka od njih jednako važne.
Povodom obilježavanja ovog dana učenici su izrađivali životinje od kolaž papira.

Međunarodni dan zaštite životinja obilježili su i učenici  produženog boravka 2. i 3. razreda.

Drugaši su čitali slikovnicu Neodlučni kameleon i slikali kameleona pastelama po promatranju.

Trećaši su posjetili Veterinarsku ambulantu VIPet u našoj ulici i iz prve ruke se upoznali s radom veterinara i veterinarskog tehničara.
U veterinarskoj abulanti bili su mačići koji se udomljavaju te zaigrani psić Frenki koji je odsjeo u njihovom psećem hotelu.