UČENICI 2. RAZREDA UKLJUČILI SU SE U TROGODIŠNJI PROJEKT „PETICA - IGROM DO ZDRAVLJA“

Autor: Danica Barbir, 20. 2. 2023.

Početkom 2. polugodišta, učenici 2. razreda uključili su se u trogodišnji projekt Petica - igrom do zdravlja. PETICA – igrom do zdravlja javnozdravstveni je program edukacije učenika nižih razreda osnovnih škola i njihovih roditelja o važnosti pravilnih prehrambenih navika i redovite tjelesne aktivnosti za zdravlje s ciljem prevencije pretilosti. Program je 2014. godine pokrenuo Hrvatski liječnički zbor u suradnji s međunarodnom organizacijom EPODE International Network (EIN) pod nazivom EPODE (Ensemble, Prévenons L’Obésité des Enfants).
Svaki mjesec provodi se jedno predavanje i jedna radionica.
U siječnju smo prošli kroz Zdravigrad, grad u kojem stanuju sve vrste namirnica te naučili koje trebamo konzumirati više, a koje manje kako bi sačuvali svoje zdravlje. Prva radionica je bila radionica izrade zdravog doručka. Namirnice koje smo upotrijebili su bile zobene pahuljice koje smo skuhali u mlijeku i aranžirali raznim voćem i orašastim plodovima.