PREDAVANJE I RADIONICA O MORIMA ZA KRAJ NASTAVNE GODINE

Autor: Danica Barbir, 20. 6. 2023.

Ususret mjesecu lipnju i temi školskog Erasmus projekta Ecological literacy for a sustainable future, učenici naše škole bavili su se morima i oceanima. Istraživali su tko sve živi u morskim dubinama. Učili su o zaštićenim životinjama koje žive u morima i kako im ljudi mogu pomoći. Razradili smo ideje kako očuvati more čistim. U goste smo pozvali znanstvenicu Dariju Egzeta Balić koja radi na Institutu za oceanografiju i ribarstvo u Splitu, koja nam je održala zanimljivo predavanje o morima. Učenici trećeg i četvrtog razreda pokazali su veliko znanje o morima i oceanima za vrijeme predavanja. Puno smo novoga naučili i veselimo se novom druženju gdje ćemo naučiti još više.

(Tekst i fotografije: učiteljica Petra Crnjević Trstenjak)